“Kui rikkaks saan, lähen soome ma ja ostan suure teleka!”

Olgu. Ei saanud rikkaks. Soome ka ei läinud. Ja kui päris aus olla, pole telekas ka tänapäevaste mõõtkavade järgi märkimisväärselt suur.

Poodlesime niisama Kristiines, kui otsustasime minna Euronicsisse telereid vaatama. Kaalusime, kas 26 või 32 tolli; lasime endale esialgu 32″ pildikaste (või no mis kastid need LCD-paneelid ikka on) tutvustada. “32-tollistel on parem valik,” teatas müüja. Kirjeldasime oma vajadusi (soodne, aga võimalikult hea; USB-liides) — valikusse jäi 2 LG mudelit, hindadega 6999kr ja 9999kr. Tõepoolest, poes võrreldes tundus kallim iga sendi jagu oma lisahinda õigustavat.

“Me veel mõtleme natuke.”

Ühtäkki tundsin, et 32 tolli on meie pisiksesse korterisse ikka liig mis liig. Arutasime Imbiga natuke ja jõudsime konsensusele: tõepoolest, vaatame kahekümne kuueseid.

Väiksem valik osutus ühtlasi lihtsamaks. Ei mingit kahtlust, see Sony oli parima hinna/kvaliteedi suhtega. Seda enam, et hind oli 6999kr pealt 5499 peale kukkunud. Siiani ei kahetse üldse. 🙂

Okei, ta ei ole HD. Aga… ta oskab välise kõvaketta pealt filme mängida; pilt paistab terav ka analoogsisendist; DVD-mängijast on lõpuks kasu ka; pult töötab igast asendist jne. Viimaste punktide headuse mõistmiseks tuleb teada, mis meie kodus varem sama rolli täitis. Oli ka Sony, aga umbes 15 aastat vanem, mis oma puldiga enam väga hästi läbi ei saanud.

Ja kui pealkiri sulle midagi ei öelnud, kuula seda. Või parem… ära kuula. Päris jube on.

Vastupidiselt meie uuele telekale. 🙂


Comments

““Kui rikkaks saan, lähen soome ma ja ostan suure teleka!”” on saanud 3 vastust

  1. ja ma olen koguaeg mõelnud, et huvitav kes endale neid pisikesi telekaid üldse tänapäeval ostab. Ainuke seletus tundus siiani olevat see, et pisikese teleka ostad kööki riiulisse, juhuks kui söögitegemise ajal päris telekas ei paista. Arvestades veel seda, et laiekraanilt tava resoga pilti vaadates jäävad äärtesse tühjad ribad (võimalik, et ma olen ainuke inimene maailmas, keda häirib kui pilt üle ekraani on venitatud). Aga mida ma üldse tean. mul mingi igivana nokia kineskoop, millel ainult 1 scart auk, settingud ei jää mällu ja pimedas pilt helendab nagu lamp põleks toas 😛

  2. 26″ ei ole pisike! 😀

  3. Ehee… Eks tänu sellele, et kristiines avati Eesti suurim kaubanduskeskuse osa (nüüd rocca al marest suurem), siis igasugused poed teevad ulmelisi allahindlusi. Aga minu arvates euronics on suht kallis, vähemalt letihindadega võrreldes on euronics vs VIVA sortimendis olevad telekad ca 1,5k soodsamad, seda siis VIVA kasuks. Ja noh, 26″ on ca 15cm väiksem kui 32″ nii et väga palju vahet ei ole. Kui sobib, siis sobib.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d